מהו עוול חברתי?

הם אומרים שהם מוחים על עוול חברתי. באמת? האם מישהו רוצה, תומך או קורא לעוול חברתי? האם לא כולם כבר נגד עוול חברתי? האם מחאות אלה יפסיקו את העוול החברתי? מה הם מטרות הסיום של המוחים? מה הם רוצים שיקרה? או, האם הם מתכוונים להמשיך במחאה על עוול חברתי עד אינסוף?

המין האנושי תמיד ביצע עוול חברתי על בני אדם אחרים. כולנו כושלים בעוול חברתי, וכל אחד מאיתנו בגיל מסוים ביצע אי-צדק חברתי לזמן מה במהלך חיינו, חלק מאיתנו יותר מאחרים. הזקנים שבינינו מבינים את זה יותר מהצעירים שבינינו. רק שוטה היה מתגאה בכך שהוא מעולם לא ביצע עוול חברתי, אבל אז … שוב.

לכן, גם מי שמוחים על עוול חברתי ביצעו עוול חברתי בשלב כלשהו בחייהם, וקרוב לוודאי שהם היו בעברם קורבנות של עוול חברתי.

הגדרות של עוול חברתי

בכל מקרה, מהו עוול חברתי? האם יש מעשים או מילים שהם יותר לא צודקים מבחינה חברתית מאחרים? על פי honorsociety.org, "עוול חברתי הוא פעולות בלתי צודקות שנעשות בחברה. העוול החברתי מתרחש במצב שבו השווים מטופלים באופן לא שווה, והאי שוויון מטופל באופן שווה. שלוש דוגמאות נפוצות לעוול חברתי כוללות: אפליה, גזענות והומופוביה ".

לדברי Quora.com, "בעיות עוול חברתי יהיו דברים כדוגמת פרקטיקות עבודה לא הוגן, אפליה גזעית, אפליה בשל מגדר, אוריינטציה, אתניות, גיל. כמו כן, אי-השוויון בשירותי הבריאות, איכות בתי הספר הציבוריים באזורי הכנסה ירודים וכו '. כל סוגיה המשפיעה על חברה שבה קיימים הבדלים המבוססים על קריטריונים מסוימים, בדרך כלל משפיעה על קבוצות שוליות או על אלה שאינם נחשבים כשווים 'ל'נורמה'.

בדרך כלל, מתוך הגדרות ודוגמאות אלו ניתן להסכים כי עוול חברתי הוא עניין של שוויון? מהו בדיוק שוויון? ההגדרה המילונית של שוויון היא "איכות או מצב של להיות שווים"

יש שיאמרו כי העוול החברתי קשור יותר לעבירות. מה אם הדרך שבה מישהו מוחה פוגעת בפלח גדול של החברה שלנו? האם אלה שנפגעו אפשרו את הזכות לפגוע בתמורה? זה נהיה מסובך!

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *